КОРИСНІ СТАТТІ ДЛЯ БІЗНЕСУ

BIG MONEY: МОЇ ВРАЖЕННЯ ВІД ФОРУМУ ТА УНІКАЛЬНІ ІНСАЙТИ

15 жовтня 2021 року мені пощастило відвідати BigMoney Форум в місті Коломия. Головним спікером на цьому івенті був Євген Черняк. Для тих, хто ще не знає, це автор найпопулярнішого бізнес-каналу на YouTube BigMoney. 19 місце в рейтинзі 100 самих багатих українців.


Ведучим Форуму був відомий український шоумен Анатолій Анатоліч.


Отож, нижче - мої враження від Форуму та унікальні інсайти, за які дякую сильним спікерам.


Тарас Фітьо - співзасновник компанії Том. Багато хто з Вас міг чути про їх смачну арахісову пасту. Найцінніше з того, що я виніс з Тарасового спіча для себе - це способи нематеріальної мотивації працівників і їх "правильний" струс. Зараз в Україні та світі докорінно змінюється ринок праці. Особливо це відчутно у нас, в сферах, що стрімко розвиваються.


В маркетингу, комунікаціях, ІТ тощо молоде покоління працівників зростає на інших цінностях. Воно шукає компанії з корпоративною культурою, де робота в офісі не нагадуватиме щоденну рутинну роботу за станком, де існуватимуть різні вектори розвитку.


Для багатьох роботодавців "старої формації" це справжній виклик. Тарас розповів про такі ефективні механіки, як взаємозамінювання працівників через таблицю компетенцій та "емоційні плюси", як основу мотивації для працівників.


Людмила Князева - співвласниця СК «Арсенал Страхування» та бізнес-тренер з великим досвідом. З нею ми говорили про психологію в бізнесі і профайлинг в продажах.


Тарас Кіцмей, як співзасновник і член Ради директорів ІТ-компанії SoftServe, говорив про найбільш злободенне, про ІТ.


Тарас розповідав про історію заснування компанії, географію офісів, масштабування, про інвестування в розвиток персоналу, про перші кроки в ІТ, цінності в компанії, клієнтоорієнтованість, фінансові стосунки з дітьми, школу лідерства, делегування повноважень. Загалом, цікавих тез було валом. Навіть важко обрати, на чому зупинитися.


Втім, найцікавішим мені видався пасаж про завчасну підготовку кадрів.


Артур Лупашко - акула готельного бізнесу, CEO і засновник мережі готелів Ribas Hotels Group.


Артур розповідав про те, як побудувати бізнес на чужих грошах, про участь в різних ком‘юніті, пошуки інвестора, роботу з партнерами, правило 3/5/7 та про сприятливі умови бізнесу в Україні.


Його спіч підійде тим, хто роки відкладає кошти на бізнес і боїться стартувати на ринок з сильними ідеями. Друзі, ідеї наразі застарівають дуже і дуже швидко, діяти в бізнесі потрібно блискавично. Тож, поради Артура я вважаю безцінними і активно скористаюся з них сам.


Олександра Шевченка Ви знаєте точно. Це співвласник гірськолижного курорту Буковель.


Олександр подавав досить цікаву точку зору на віру в Бога в бізнесі. Перш за все, радив працювати в бізнесі так, як для Бога, максимально і ефективно.


Від Володимира Федорина, головного редактора Forbes, дуже хотілось почути, як же потрапити на заповітні сторінки, якщо не очолюєш рейтинги по прибуткам.


Втім, Володимир також цікаво розповідав про історію українського Forbes та надихав на створення нових компаній. Як справжній редактор серйозного ЗМІ, наполягав, що кожен бізнес мусить мати сенс. Не можу з ним не погодитися в цьому.


Тарас Барщовський, засновник компанії TB Fruit, розповів про вузьку спеціалізацію в бізнесі. Знаєте, це й справді своєрідний тренд, який набирає обертів. Вузька спеціалізація створює своєрідний лаз між численними конкурентами. Вузькоспеціалізованому виробнику часто легше протиснутися на ринок. Із старої доброї класики, згадаємо поділ на мідл і преміум авто: Nissan та INFINITI, TOYOTA та Lexus.


Якщо говорити про вузьку спеціалізацію на продукті: Можливо, ви не чули, але США Microplane завоювали величезний ринок одними лише терками і тепер терки там асоціюються із цим брендом.


Тож, є про що замислитися.


Наостанок залишив Євгена Черняка, головного бізнес-спікера проекту BigMoney.


Євген говорив про вібрації і підприємницьку енергію в бізнесі.

Контраверсійно? Так.

Дієво? Так!


Виділив для себе кілька головних порад:

  • сервіс є важливішим за бренд, якість послуг - наше все;
  • тільки повне зосередження на бізнесі, відкинувши "запасні джерела доходу" дає результат;
  • варто навчитись заробляти на чужих грошах (на прикладі Артура Лупашко);
  • міряти бізнес ЗАВЖДИ необхідно цифрами, залучати метрики, не упускати облік. Банально? Так, але скільки разів Ви забували про це? На прогалинах в бухгалтерському обліку щороку підприємці втрачають суттєві суми. Моя компанія YourOffice якраз допомагає нівелювати цю проблему;
  • для злету бізнеса потрібні спільні цілі працівника і компанії. Якщо працівник не бачить справедливості, він не включається на повну;
  • оптимальніше брати кредит в банку (інвесторські гроші дуже дорогі);
  • виживають в кризу ті, хто швидко пристосовується до нових умов. Тому, не варто триматися за старі технології й принципи;
  • на переговорах не вживати слово «НІ».

Хочу окремо подякувати Ігору Дідику, за те, що запросив Євгена Черняка у Коломию.


І наостанок хочу сказати, що побувавши на Форумі BigMoney в Коломиї отримав відповіді на багато запитань, які адресував у Всесвіт.


Про бізнес дуже багато написано, все можна знайти і прочитати, але набратися енергії можна тільки в спілкуванні з успішними людьми.


Я прийшов на Форум за енергією, яку зможу використовувати в своєму бізнесі і я її отримав. За це ще раз дякую всім спікерам і організаторам цього крутого Форуму.

Новини Персональна сторінка